Učebna přírodních věd a laboratoře ZŠ Svitavy

Učebnu přírodních věd jsme navrhli v zemitých barvách. Podlaha je z marmolea cihlového odstínu. Vestavný nábytek je tvořen olejovanou březovou překližkou. V zadní části učebny jsme vytvořili úložnou stěnu s prosklenými vitrínami. Ve spodní části této stěny jsou umístěny výsuvné šuplíkové boxy. Podél oken jsme navrhli prodloužený parapet, který funguje jako pomocná pracovní plocha.

Mezi učebnou přírodovědy a laboratoří je navržena prosklená stěna pro vizuální propojení obou učeben. Na sklo jsme použili tematické piktogramy.

Laboratoř je navržena v kontrastu s přírodní učebnou jako vizuálně jednoduché pracovní prostředí. Záměrem bylo co nejvíce se přiblížit profesionální laboratoři. V zadní části učebny je navržen podobný princip vestavné stěny jako v učebně přírodovědy – tentokrát je nábytek v bílém laminu s prosklenými dvířky. Chemicky odolné desky pracovních stolů jsou v tmavě šedém odstínu. Podlahu tvoří světle modré přírodní marmoleum. V přední části učebny je navržena dlouhá učitelská linka s navazující digestoří, která je ze tří stran prosklená a slouží pro názornou výuku učitelem.

realizace: 2018

autoři: Radim Oblouk, Petr Hnátek

fotografie: Vojtěch Veškrna